piątek, 26 czerwca 2015

Święto kanu

Pierwsza polska edycja święta National Canoe Day odbyła się w stanicy wodniackiej "Wenecja" nad jez. Ruda Woda.
Moim zdaniem - a też tam byłem i piwo piłem ;) - bardzo udana impreza. Polecam szczególnie początkującym adeptom pływania na kanu. Można się wiele od doświadczonych kanadyjkarzy nauczyć i obejrzeć, a nawet wypróbować rozmaite łódki, aby potem wybrać coś dla siebie.
Nie było to może minibwp, ale prawie, bo warunki w stanicy harcerskiej dość minimalistyczne (bez prądu), noclegi w namiotach i dookoła piękne przyrodnicze otoczenie. Jezioro położone w lesie, z dala od cywilizacji, a sam Kanał Elbląski też ładnie wkomponowany w warmińskie krajobrazy.

Na pewno się tam jeszcze wybiorę, pewnie jesienią - będzie wtedy bardzo malowniczo.
A jak to wyglądało:
Pierwszy Polski Dzień Kanu
Polski Dzień Kanu2 komentarze:

 1. Sorry za off-topic. Nasz rząd przygotowuje przepisy,które zdewastują polskie góry - zostaną masowo zabudowane wyciągami i innym syfem. Więcej tutaj:

  http://www.wwf.pl/?17080/Rzad-planuje-zniszczenie-parkow-krajobrazowych

  Piękno polskich gór zostanie bezpowrotnie utracone. Autorem zmian jest Ireneusz Ras (mail : kontakt@ireneuszras.pl). Po prostu nóż w kieszeni się otwiera jak politycy traktują nasze przyrodnicze dziedzictwo - w normalnym kraju coś takiego by nie przeszło. Trzeba to jakos nagłośnić i pisać do gościa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się już dzieje: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18515514,spychacze-i-walce-w-gorcach-na-szczytach-leja-beton-alarm.html

   Usuń

Komentarze moderowane.